Петровска: Поставено е осветлување кај безбедносните пунктнови кај Дебар (ГАЛЕРИЈА)

Од име на припадниците на МВР им благодарам за свесноста заедно да си помагаме, вели заменик-министерката за внатрешни работи во техничката влада, Славјанка Петровска.

Безбедносните пунктови пред влезот во Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба се осветлени. Заменик-министерката за внатрешни работи во техничката влада, Славјанка Петровска информираше дека за помалку од 24 часа ЕВН и ЕЛЕМ поставиле светло, со цел, припадниците на МВР да можат непречено да вршат контроли на влез и излез од кризните подрачја.

„ЕВН и ЕЛЕМ, пример за општествено одговорни компании кои за помалку од 24 часа одговорија на нашето барање да ги осветлат безбедносните пунктови Бошков мост и Глобочица. Припадниците на МВР секогаш се први на местото на сите кризни состојби и затоа заслужуваат подобри услови за работа. Им благодарам за нивната професионалност и посветеност. Од име на припадниците на МВР им благодарам за свесноста заедно да си помагаме“, напиша Петровска на Фејсбук.

Прочитајте и...  Миланов тврди: Јанакиески не бил близок соработник на Груевски

Прочитај повеќе

Воспитувачка од Кина осудена на смртна казна поради труење на 25 деца во градинка

Слободен печат

Во сообраќајката на патот Штип-Радовиш се повредени 17 припадници на Армијата

Слободен печат

Австријците ја „чувствуваат” короната и во финансиска смисла

Слободен печат

Ниту Газивода, ниту Ујман туку -Езеро Трамп

Илинка Иљоска

Судир меѓу автобус и комби: Прекинат сообраќајот на патот Радовиш-Штип

Слободен печат

Казнети 322 возачи во Скопје, 105 од нив за пречекорена брзина

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неколку европски земји ги вратија строгите епидемилошки мерки

Слободен печат

Бугарија очекува зголемување на бројот на заразени во зимскиот период

Слободен печат

Хрватска: Помалку бучава во кафулињата за луѓето да разговараат безбедно на дистанца

Слободен печат

Како Бугарија ги извезува своите проблеми во Северна Македонија

Слободен печат

Министрите денеска ќе потпишат Кодекс за етичко однесување

Слободен печат

САД и Јужна Кореја за денуклеаризација на Корејскиот полуостров

Слободен печат