• Петровска

ВИДЕО | Петровска: Телохранителот на Мицкоски, со договор вреден 500.000 евра е дел од скандалот со парцелите

На површина исплива голем скандал кој директно води до Белиот дворец и луѓе блиски на Христијан Мицкоски, изјави на прес-конференцијата, пратеничка на СДСМ Славјанка Петровска. – Неколку лица, сите поврзани со ВМРО-ДПМНЕ купиле или добиле на дар парцели земјиште во општина Делчево, сите вредни околу 40.000 евра. Истите парцели само две-три недели подоцна ги продале …

ВИДЕО | Петровска: Телохранителот на Мицкоски, со договор вреден 500.000 евра е дел од скандалот со парцелите Read More »