23.8 C
Скопје

Tag : безбедносните

Вести Свет

Во Авганистан продолжија борбите меѓу безбедносните сили и талибанците

МИА Агенција
Жестоките борби меѓу авганистанските безбедносни сили и талибанските бунтовници продолжија по тридневниот прекин на огнот, на кој се придржуваа двете страни за време на муслиманскиот празник Бајрам,...
Вести Свет

Американскиот министер за одбрана предупреди на безбедносните ризици што ги носат климатските промени

МИА Агенција
Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин предупреди на глобалните безбедносни ризици што ги предизвикуваат климатските промени. – Климатските промени го прават светот понебезбеден и треба...
Вести Македонија

Петровска: Поставено е осветлување кај безбедносните пунктнови кај Дебар (ГАЛЕРИЈА)

Безбедносните пунктови пред влезот во Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба се осветлени. Заменик-министерката за внатрешни работи во техничката влада, Славјанка Петровска...