5 хороскопски знаци кои се подготвени да простат неверство

За некои луѓе неверството во врската е грев што не би го простиле дури и ако партнерот направи сè за да докаже дека се кае и дека му е жал за постапката.

Постојат и оние кои ќе го прифатат извинувањето и ќе си заминат, но ги има и оние кои ќе дадат нова шанса по неверството.

Тие, последните, најчесто се родени во следниве хороскопски знаци:

БЛИЗНАЦИ

Близнаците ќе простат, но вие веќе никогаш нема да бидете сигурни кој бил нивниот мотив за тоа или дали зад прошката има некои скриени намери.

РАК

Ако покажете дека навистина ви е жал и ветите дека нема да се повтори, овој хороскопски знак ќе ви даде уште една шанса.

Прочитајте и...  Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

ВАГА

На Вагите им е доволно да ја знаат причината зошто дошло до неверството, за да можат да проценат дали вреди да се прости.

ВОДОЛИЈА

Тие се мирољубиви, па ако им приложите причина зошто тоа се случило и ветување дека нема да се повтори, големи се шансите да простат.

РИБИ

Рибите не сакаат да бидат злопамтила. Тие ќе простат, но дадете им доволно време и простор додека решат повторно да ве побараат.

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат