Пејачката по обвинувањата: НЕ СУМ УБИЕЦ, јас сум само СЕВЕРИНА

Откако неколку хрватски таблоиди напишаа дека Северина се обидела, заедно со сопругот, да го убијат Милан Поповиќ, таа конечно јавно се произнесе по овој настан.

Според неа, сите тие информации се измислени од семејството Поповиќ за да ја оцрнат јавно и да ја обезвреднат како мајка.

Таа преку своите социјални мрежи им се обрати на обожавателите, објаснувајќи дека сите тие шпекулации се должат на борбата за старателство над синот, која во хрватските судови ја води нејзиниот поранешен сопруг Милан.

Северина нагласува дека тој ги поминал сите граници на „фер плеј“ и дека ја довел до состојба на јавно уништување и како мајка и како естрадна ѕвезда.

„Не сум убиец, ниту ќе станам тоа, јас сум само Северина која не им се лути на наведените поединци, бидејќи не се тие виновни што им е дозволено да прават што сакаат само затоа што имаат пари. Нема да поднесам тужби за конкретниот напис бидејќи на сите им е јасно каква личност може тоа да го направи“, вели таа во своето обраќање.

Прочитајте и...  „Кибер напади за пораз на Трамп“: Параноја во Белата куќа или вистинско мешање на кинески хакери во американските избори?
северина
Принтскрин

Прочитај повеќе

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Хаос на улиците на Минск: Стотина повредени, над 3.000 уапсени и една жртва (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Јавните објави се добри, но казните ќе ги спречат идните манипулации

„Мириса“ ли на широка коалиција без ВМРО-ДПМНЕ?

Весна Тодоровска

Учениците и натаму на стенд-бај: Утре продолжуваат преговорите помеѓу МОН и Комисијата за заразни болести

Михаило Донев

Во ЕСМ за 15 години има 1.000 нови вработувања?!

Весна Дамчевска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во охридската болница: Дошол на операција право од свадба

Мирослава Бурнс

„Кибер напади за пораз на Трамп“: Параноја во Белата куќа или вистинско мешање на кинески хакери во американските избори?

Слободен печат

Беким Асани добива смртни закани: Ќе ти ги извадам цревата од стомакот, ќе ти летне главата

Мирослава Бурнс

Во 40 секунди прикажан целиот хорор на коронавирусот: Брутална видео порака за младите кои не ги почитуваат мерките (ВИДЕО)

Слободен печат

КИДНАПИРАЊА на улица, криење гласови и многу насилство: Надреални снимки од улиците во Белорусија откако Лукашенко прогласи победа (ФОТО/ВИДЕО)

Слободен печат

Како да се изгради тоа што ни треба – регионален клинички центар

Божидар Милјовски