20 C
Скопје

Tag : обвинување

Вести Македонија Слајдер

ВМРО-ДПМНЕ: Дали комбето фатено со дрога од 800 илјади евра е на семејството Заеви?

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ во врска со приведувањетои на висок полициски службеник од Прилеп, во свое партиско соопштение прашува дали е уапсен и роднина на премиерот Зоран Заев,...
Вести Свет

Ријад го обвини Иран дека ги снабдувал Хутите во Јемен со ракети и дронови

Слободен печат
Саудиска Арабија го обвини Иран за доставување на ракети и на беспилотни летала на Хутите во Јемен. Тоа го изјави полковникот Турки ал-Малики, кој воедно...
Жена Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано

Причини поради кои и вас во средниот век би ве сметале за вештерка!

Слободен печат
Ловот на вештерки беше едно од најтемните поглавја во историјата. Многу жени (но и некои мажи) биле изгорени на клада затоа што биле обвинети дека...
Вести Свет Слајдер

Пратеничка од Бундестагот: НАТО ги штитеше криминалците од ОВК 

Слободен печат
Севим Дагделен, пратеничка од турско потекло во германскиот Бундестаг, изнесе обвинувања на сметка на поранешната ОВК и нејзините лидери, но и на сметка на НАТО...
Вести Свет Слајдер

Ерменскиот претседател Саркисјан обвинува: Турција учествува во етничко чистење во Нагорно-Карабах

Слободен печат
Ерменскиот претседател Армен Саркисјан ја обвини Турција дека е на страна на Азербејџан и директно учествува во етничкото чистење на Ерменците во конфликтот во Нагорно-Карабах....
Вести Свет

Лавров: Деструктивните активности на САД носат тензии во различни делови на светот

Слободен печат
Москва и Пекинг сметаат дека деструктивните активности на Вашингтон доведуваат до зголемување на тензиите во различни делови на светот, изјави денеска рускиот министер за надворешни...
Вести Регион

Тодориќ: Обвинението за „Агрокор“ е глупост, не се бранам и нема да се бранам

Слободен печат
Поранешниот сопственик на „Агрокор” Ивица Тодориќ денеска одби да се изјасни по обвинението, кое го товари него и неколку негови соработници дека ја оштетила компанијата...
Вести Економија

Буџетски дефицит соодветен на одговорот на кризата

Слободен печат
По обвинувањата на најголемата опозициска партија во земјава ВМРО – ДПМНЕ, дека власта на Заев неодговорно се однесувала со парите на народот и се подготвувала...
Вести Свет

Лавров: Критиките на сметка на СЗО се неправедни

Слободен печат
Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, изјави дека критиките на сметка на Светската здравствена организација за наводно криење на информацииза ширењето на корона...
Вести Македонија Слајдер

ВМРО-ДПМНЕ: Заеви во 2014 година се снимени во изборен криминал

Слободен печат
Во соопштението на ВМРО ДПМНЕ се вели дека Зоран Заев со посебни истражни мерки и во 2014 година е снимен како врши кривично дело. –...