демант Archives - Слободен печат

Tag : демант

Вести Македонија

МНР: Димитров и почесниот конзул на Летонија не разговарале за „Рекет“

Слободен печат
Министерството за надворешни работи преку соопштение реагира во врска со денешната изјава на почесниот конзул на Летонија, бизнисменот Зоран Митровски, за која оценува дека претставува...
Вести Македонија

МЕПСО излезе со демант за прекинот на електричната екергија

Слободен печат
Во интерес на целосно и објективно информирање на јавност, а во врска со информации кои беа лиферувани, а се однесуваат на прекин во снабдувањето со...
Вести Планета

ПЕНТАГОН СО ДЕМАНТ: Не се точни наводите дека се повлекуваме од Јужна Кореја

Слободен печат
Пентагон денеска ги негираше наводите на јужнокорејските медиуми дека САД ја разгледува можноста за значително намалување на бројот на војници во Јужна Кореја, доколку Сеул...
Вести Македонија

Клиниката за гастро негира дека не сакале да го прегледаат Боки 13

Мими Шушлеска Петкова
ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија во целост ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, дека не сакале да го прегледаат неговиот клиент...
Вести Македонија

МВР СО ДЕМАНТ: Нема изградба на мигрантски кампови во Македонија

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на територијата на Република...
Вести Македонија

СДСМ: Не е точно дека во Арачиново се ветувало работа за 300 пилоти

Слободен печат
СДСМ најостро ги демантира лагите изнесени во телевизиската емисија „Клик плус“ на ТВ21, дека наводно на жители на Арачиново им било ветувано дека ќе бидат...
Вести Македонија

Бирото за развој на образование ги демантираше информациите дека химната е отстранета од новите наставни програми

Слободен печат
Денеска од Бирото за развој на образование беа демантирани информациите кои кружеа во неколку медиуми за тоа дека изучувањето и пеењето на химната се изоставени...
Вести Македонија

Димитров: Ноторна лага е дека сум вмешан во „Рекет”

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска негира негова наводна вмешаност во случајот „Рекет”, и побара од „Република” да ја повлече како што вели „ноторната...
Вести Македонија

Милошоски побара извинување од почесниот конзул на Белорусија

Слободен печат
Пратеникот Антонио Милошоски  денеска изјави дека бара од почесниот конзул на Белорусија во Македонија да ја повлече изјавата и да му се извини, во спротивно...
Магазин Технологија

Huawei го демантира присуството во Северна Кореја

Слободен печат
Huawei нема деловно присуство во Демократската Народна Република Кореја, објави технолошкиот гигант од Кина. Во нивното соопштение се вели дека, Huawei е целосно посветена на...