• убиец

Во црква во Сакраменто маж ги убил своите три деца и сопругата, а потоа и себеси

 Во црква во Сакраменто, Калифорнија, маж пукал и ги убил своите три деца и сопругата, по што се самоубил. Според Си-Ен-Ен, тој влегол во црквата и ги убил своите три деца, сите помлади од 15 години, а потоа се самоубил. Петто лице е пронајдено мртво и идентификувано како сопруга на убиецот, изјави портпаролот на полицијата. …

Во црква во Сакраменто маж ги убил своите три деца и сопругата, а потоа и себеси Read More »