20 C
Скопје

Tag : милан поповиќ

Ракомет Спорт

Поповиќ: Очекувањата беа поголеми, за жал реална е оваа слика на Металург!

Слободен печат
Утре Металург ќе го одигра последниот натпревар во групната фаза на Лигата на Европа, а противник ќе му биде Адемар Леон од Шпанија. Овој меч...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Фантастичното лево крило на Металург во Топ 5 голови на Лига Европа!

Слободен печат
Еден од седмерците што ги изведе ракометарот на Металург, Милан Поповиќ влезе во петорката најубави голови на првото коло на Лига Европа. Извонредното лево црногорско...
Ракомет Спорт

Лига Европа: Металург поразен на гостувањето во Франција

Слободен печат
Металург во првиот натпревар од групата „A“ во новоформираната Лига Европа (како замена за досегашниот ЕХФ куп), загуби вечерва од Тулуз со 33:29 (18:15). Македонскиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина објави емотивно видео со својот син: Денес е денот кога срцето застанува! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Една од најпознатите пејачки на Балканот, Северина Којиќ, наводно, престанала да испраќа пари за нејзиниот син во март, затоа што се наоѓа во тешка финансиска...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина коментираше на објава на Игор, која подоцна ја избриша: Пејачката ги обвинува Кеба и Оља! (ФОТО)

Васко Спасоски
Игор Којиќ ја избриша објавата за бракот со Северина, но пред тоа пејачката остави два коментари кои кратко стоеја на илустрацијата на која беа тие...
Ракомет Спорт

Најдобриот стрелец оваа сезона останува во Металург

Слободен печат
Црногорскиот репрезентативец Милан Поповиќ, кој игра на левокрилната позиција, ја продолжи соработката, пренесува РК Металург на клупскиот сајт. Поповиќ во тимот од Автокоманда дојде минатата...
Забава Магазин

Милан Поповиќ со судијката која му го додели детето, биле во ист хотел на скијање во Австрија

Слободен печат
Судијката Теа Голуб на 27 ноември донесе одлука синот на Северина и Милан Поповиќ да живее со таткото, а пејачката на тоа поднела жалба. Судијката...
Еспресо Шоу биз

Еве на кој начин комуницираат Северина и поранешниот сопруг Милан

Слободен печат
Пејачката Северина Којиќ го загуби спорот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот син. Хрватскиот суд на 28 ноември донесе привремена...
Еспресо Шоу биз

Милан Поповиќ: „Игор Којиќ ме навредуваше и ми се закануваше пред детето, ќе го заштитам синот од дивјачко однесување“!

Слободен печат
Очигледно е дека Милан Поповиќ (54) ќе поднесе пријава против Игор Којиќ (32), по вербалниот инцидент кој се случил во чевтртокот на 28 ноември. Имено,...
Еспресо Шоу биз

По потресното писмо на Северина, се огласи и таткото на Александар

Слободен печат
Северина во иднина ќе може синот Александар да го гледа само двапати неделно попладне и секој втор викенд од сабота наутро до недела навечер. Ваквата...