Овој хороскопски знак крши најмногу срца во целиот Зодијак!

Некои знаци во зодијакот се родени срцекршачи. Тие попрво ќе ве оддалечат од себе, на груб начин ќе ве отфрлат и ќе ви го скршат срцето само за да немате причини да ги повредите.

Некои хороскопски знаци мислат дека љубовта е игра, а победник е оној кој ќе го скрши срцето на другата личност. 

Тој нема проблем да ве уништи емотивно, а најверојатно и ќе ужива во тоа да ве посматра додека се кршите на илјадници парчиња. Заздравувањето од ваквата болка може да трае и со години, а секогаш е подобро да се спречи порано.

Внимавајте на Стрелците!

Стрелците се брутално искрени, поради што се сметаат за најголеми срцекршачи во зодијакот, кои се способни на најлош начин да ги повредат туѓите чувства.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 13 јуни: Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Тие без никакво воздржување ќе ви кажат се што чувствуваат, а нема да се потрудат ниту малку да ја олеснат ситуацијата. Очекувајте дека се ќе ви кажат брутално искрено, не трудејќи се да сокријат ниту еден детаљ за да ви олеснат. 

Нивната груба природа може да ги повреди другите луѓе, посебно доколку се работи за чувствителни луѓе. Кога Стрелецот ќе дознае дека нивниот партнер не може да ја поднесе нивната брутална искреност, тоа ќе го изнервира и работите во врската можат наеднаш да се свртат.


Наместо да се обидат да ги решат работите, личностите родени во овој хороскопски знак само ќе посакаат да ја прекинат врската за да можат да продолжат да зборат што сакаат, без страв дека некој ќе ги „спушта“ поради тоа.

Прочитајте и...  Виц на денот: Двајца Македонци во Австралија

Во нивниот свет ништо не е стабилно. Стрелците најчесто од досада сакаат да повредуваат. Во еден момент можете да сте им се на светот, а веќе во следниот нема да им значите ништо.

Овој знак обично во текот на животот има многу љубовни врски, па дури и премногу партнери за во некој момент да сфати која личност од сите тие навистина значела. Доколку сфати, ќе биде доцна.

Освен Стрелците, на листата за најголеми срцекршачи се наоѓаат и Водолиите токму поради својата непредвидливост која може да ги олади партнерите, како и фактот дека не се спремни за компромиси.

Третото место го имаат Близнаците кои не се посветени во врската и се исклучително неодлучни.

Прочитајте и...  Поради неа денот трае подолго: Градбата која го успори движењето на Земјата! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски

Последната објава на Инстаграм на сопругата на Џон Траволта носи солзи на очите, нејзината смрт ги шокираше сите (ФОТО)

Слободен печат

Манекенката Накова гордо ги покажа облините во Охрид! (ФОТО)

Васко Спасоски