ОВИЕ 8 ЗНАЦИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА НА ЖЕНАТА ОЧАЈНО И ТРЕБА СЕКС: Не е шега, ова се сериозни здравствени проблеми!

Кога жената постојано е нервозна, обично на шега се вели дека и недостасува секс. Меѓутоа, постојат низа факти кои јасно можат да ви покажат дека апстиненцијата завладеала во нејзиниот живот.

До сега сигурно сте се запознале со сите добри нешта кои произлегуваат од сексот, а целата поента на овој интимен чин е најпрвин уживањето, а потоа и подоброто здравје, задоволството со кое зрачите, насмевката на лицето и едноставно доброто чувство кое се забележува. Меѓутоа, исто како што се препознава дека сексот не му недостасува на некој, така се познава и дека со некој завладеала апстиненцијата.

Многу знаци откриваат дека жената просто мечтае за машки допир и дека долго време нема односи. Доколку барем малку се задлабочите во нејзиното однесување, многу лесно можете да откриете дали кризира или е сексуално задоволна.

Прочитајте и...  Хороскоп за 29 мај - Овните ќе се збогуваат со лошото расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

Физички знаци на апстиненцијата:

Поспаност

Поради недостатокот на природниот седатив, хормонот окситоцин, кој се лачи во текот на оргазмот, жената може да поминува бесни ноќи, превртувајќи се во креветот.

Постар изглед

Колагенот, кој се произведува при редовните полови односи ја прави кожата мазна и свиленкаста. Поради недостатокот на колаген жената може да изгледа постаро од тоа што е.

Акни

Прогестеронот, кој телото го произведува при сексот, ги отстранува акните на лицето.

Однесување

Жената на која и треба секс се открива и според нејзиното однесување. Недостатокот на ендрофин влијае на перцепцијата на светот околу неа.

Болка

Често зема лекови за болка. Жените кои почесто имаа секс немаат проблем со недостаток на окситоцин. Во текот на сексот се излачува хормонот окситоцин, кој делува како морфиум, па ги ублажува болките и грчевите.

Прочитајте и...  Најголемите осудувачи се кријат во овие 2 хороскопски знаци

Имунитет

Постојано е болежлива. Интимните односи ја зголемуваат количината на антивирусни антитела за околу 30 проценти.

Заборавеност

Редовно заборава се и сешто. Сексот влијае на подобрувањето на циркулацијата, а подобрата циркулација значи и подобра работа на мозокот, подобрено памтење и учење на нови работи.

Незадоволна е самата со себе

Верувале или не, недостатокот на секс влијае и на самодовербата.

Прочитај повеќе

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат