ОСТАНАА 48 ЧАСА: Да, Кутињо оди на позајмица, но каде? - Слободен печат

ОСТАНАА 48 ЧАСА: Да, Кутињо оди на позајмица, но каде?

Останаа уште 48 часа до крајот на преодниот рок, Тотенхем го гледа како можна замена за Кристиан Ериксен кој што е посакуван од Манчестер јунајтед. За него интерес покажуваат уште поранешниот клуб Ливерпул, Арсенал и Манчестер јунајтед.

Според „Дејли Мејл“, во предност е европскиот вицешампион Тотенхем, а „Л`Екип“ со сигурност информира дека една година како позајмица ќе игра во Арсенал.

Кога сме веќе кај Арсенал, официјално од клубот си замина францускиот играч од средниот ред ред Лорент Кошчелни кој ја продолжува кариерата во Бордо.

Кутињо има договор со Барселона до 2023 година и каталонскиот клуб не сакаше да го продаде, но сепак е подготвен да го пушти на „Емирати” следната сезона.

Прочитајте и...  Навивачите на Јунајтед со чадни бомби го нападнаа домот на Вудворд (ВИДЕО)

Кутињо не импресионираше по пристигнувањето во каталонскиот гигант и се мачеше многу, но остави длабок белег во Англија играјќи за Ливерпул. Инаку, 27 годишниот Бразилец во јануари 2018 година се пресели во Барселона за 142 милиони фунти, но тоа не се покажа како добар потег.

Прочитај повеќе

Коронавирусот се одрази и на спортот: Откажани трки во скијање, фудбалерки во карантин

Слободен печат

Само трагичната смрт на Дражен може да се спореди со оваа на Коби

Слободен печат

Профитерите заработуваат од смртта на Брајант, сликичка продадена за неверојатни 50.000 долари

Слободен печат

Тим последен полуфиналист, подобар од Надал во четири сета

Слободен печат

Ливерпул не е толку силен, Премиер лигата е слаба

Слободен печат

Мурињо и официјално си доби засилување во нападот

Слободен печат

Остави Коментар

7 − 5 =

Прочитај повеќе

АБА ја потврди казната за МЗТ Скопје

Слободен печат

Шекил: Сè уште не спијам, го загубивме најголемиот во историјата на Лејкерс

Слободен печат

НБА лигата во иднина без броевите 8 и 24?

Слободен печат

Навивачите на Јунајтед со чадни бомби го нападнаа домот на Вудворд (ВИДЕО)

Слободен печат

Прво грен слем полуфинале за Зверев, Халеп меѓу четирите најдобри за помалку од еден час

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО идентификувано телото на Коби Брајант

Слободен печат