Најавена уште една трансфер „бомба“ во финишот!

Рок за да се случи овој евентуален трансфер во Јунајтед има уште два дена (8 август). „Црвените ѓаволи” се во можност да понудат околу 70 милиони фунти. Тие исто така можат да го продадат Пол Погба за да добијат дополнителни средства. Претходно успеаја да го ангажираат најскапиот дефанзивец во светот.

Претходно британските медиуми објавија дека Јувентус и Реал покажуваат интерес и за 27-годишниот Данец. Минатата сезона, Ериксен настапи на 51 натпревар за Тотенхем, постигна 10 гола и забележа 17 асистенции.

Претходно беше објавено дека „црвените ѓаволи“ се заинтересирани за услугите на 25-годишниот Дибала.

Прочитајте и...  Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

Напаѓачот на Јувентус има понуда од шампионот на Франција, ПСЖ, кој нуди 60 милиони евра за аргентинскиот фудбалер, пренесуваат тамошните медиуми.

Но, за да се реализира овој трансфер ќе треба да се согласи и играчот кој досега изјавуваше дека би сакал да остане во Јувентус.

Прочитај повеќе

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат

Почина човекот кој ја одведе Црвена звезда на светскиот трон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

Слободен печат

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат