Tag : филипе кутињо

Спорт Фудбал

Колку најбогатиот клуб во Англија ќе потроши на трансфери ова лето?

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирус најверојатно фудбалската јавност ќе почека на големите трансфери на пазарот во Премиер лигата. Њукасл наскоро треба да добие нов сопственик, постои...
Спорт Фудбал

Њукасл преговара со Барселона, но и со Гвардиола!

Слободен печат
И денеска се зборува за „новиот“ Њукасл и евентуалниот „бум“ на овој премиерлигаш на фудбалскиот пазар… Според најновите информации, Њукасл ги започна преговорите со првата...
Спорт Фудбал

Баерн нема да троши 120 милиони евра за Кутињо

Слободен печат
Претседателот на Извршниот одбор на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге потврди дека не е активирана опцијата за откуп на играчот. Опцијата за купување беше поставена на...
Спорт Фудбал

Барса за 75 милиони евра може да го ослободи Кутињо

Слободен печат
Фудбалерот од средниот ред на Барселона кој на позајмица игра за екипата на Баерн Минхен, може да се врати во Англија. За Филипе Кутињо голем...
Спорт Фудбал

Четири клуба од Премиер лигата упатиле барање за Кутињо

Слободен печат
Четири клуба од Премиер лигата веќе ги направиле првите обиди да го вратат Филипе Кутињо во Англија. Меѓу нив не е неговиот поранешен тим Ливерпул,...
Спорт Фудбал

Голема премиерлигашка битка ќе се води за Филипе Кутињо!?

Слободен печат
На Филипе Кутињо ќе му биде дозволено да ја напушти Барселона наредното лето за 77 милиони фунти. Како што информира „Дејли Експрес“, Манчестер јунајтед и...
Спорт Фудбал

„Мундо Депортиво“: Кутињо е „клуч“ за трансферот на Нејмар!

Слободен печат
„Мундо Депортиво“ најмногу мисли на парите кои ПСЖ ги бара за Нејмар, а станува збор за износ од 180 милиони евра. Имено, Барса мора да...
Спорт Фудбал

Кутињо наредната сезона повторно во Премиер лигата?

Слободен печат
Баерн ќе ја има опцијата за откуп на договорот на Кутињо по истекот на сезоната, но за неговите услуги ќе има уште заинтересирани. Наводно за...
Спорт Фудбал

ДВАЈЦА НА „ТАПЕТ“: Барса ќе мора да продава, во спротивно ќе има проблеми!

Слободен печат
Според информациите кои ги пренесува „ЕСПН“, Барселона би можела да се најде во големи проблеми наредното лето. Барса мора да заработи 125 милиони евра од...
Спорт Фудбал

Нејмар две години на позајмица! (ФОТО)

Слободен печат
Според „Мундо Депортиво“, медиум кој што е добро запознат со случувањата во Барселона, новата идеја, односно понуда до ПСЖ за Нејмар е позајмица на две...