Основачот на Алибаба се крие во Токио?

Кинескио милијардер Џек Ма ФОТО: Принтскрин

Кинескиот милијадер Џек Ма, заедно со соето семејство е засолнет во Токио, Јапонија, во екот на протестите кои ја зафатија Кина.

Тој одамна не е во центарот на вниманието, откако пред две години јавно го критикуваше пристапот што кинеската власт го има во поглед на регулацијата на технолошките компании.

Во повеќе кинески градови илјадници луѓе протестираат против ковид-мерките, кои во оваа земја се сè уште на сила.

Видео на денот