24.8 C
Скопје

Tag : Токио

Останатo Спорт

Јавноста во Јапонија се противи на одржувањето на Олимписките игри

Слободен печат
Јавноста во Јапонија е генерално против одржувањето на Олимписките и Параолимписките игри во Токио, делумно поради стравот од зголемување на бројот на лица заразени со...
Останатo Спорт

Надал со тешка одлука: Нема да учествува на „Вимблдон“ и Олимписките игри во Токио!

Слободен печат
Шпанскиот тенисер преку социјалните мрежи ја информираше јавноста дека нема да биде дел од следниот грен слем турнир „Вимблдон“, како и претстојните Летни олимписки игри...
Останатo Спорт

Организаторот на ОИ во Токио ќе вакцинира 40.000 волонтери

Слободен печат
Организацискиот одбор на Олимписките игри во Токио, соопшти дека ќе се вакцинираат 40.000 работници односно волонтери кои ќе учествуваат како поддршка на најголемиот спортски настан...
Останатo Спорт

Седум македонски каратисти во Париз ќе бркаат олимписка виза

Слободен печат
Како што е веќе најавено квалификацискиот турнир во карате за пласман на Летните олимписки игри во Токио ќе се организира во Париз (Франција) во периодот...
Останатo Спорт

Нови проблеми за организаторот на ОИ, волонтерите се откажуваат поради коронавирусот

Слободен печат
До стартот на Олимписките игри во Токио има уште точно 50 дена, но се проценува дека бројот на волонтери кои се откажаа се движи од...
Спорт Фудбал

Хашимото: Игрите во Токио ќе се одржат, можно е без публика!

Слободен печат
Остануваат 50 дена до почетокот на Летните олимписки игри во Токио, Јапонија. Сеико Хашимото, првата дама на најголемиот спортски настан во светот, не се сомнева...
Останатo Спорт

Олимписките игри ќе се одржат дури и да има вонредна состојба во Токио

Слободен печат
Претставник на организацискиот одбор потврди дека Олимписките игри во Токио ќе се одржат по секоја цена. Игрите во Токио поради пандемијата на коронавирусот беа одложени...
Останатo Спорт

Бах: Летните олимписки игри во Токио ќе бидат безбедни за спортистите

Слободен печат
Веќе секојдневно слушаме различни информации околу тоа дали годинава ќе се одржат Летните олимписки игри во Токио кои лани беа одложени за ова лето поради...
Останатo Спорт

Јапонските лекари повикуваат на откажување на Олимписките игри!

Слободен печат
Главната медицинска организација во Јапонија ги поддржа повиците за откажување на Летните Олимписки игри во Токио, истакнувајќи дека болниците се веќе преоптоварени, додека земјата се...
Останатo Спорт

Георгиевски ќе биде знаменосец на македонскиот олимписки тим во Токио

Слободен печат
Дејан Георгиевски ќе биде знаменосец на Македонскиот олимписки тим на Олимписките игри во Токио (Јапонија) кои се очекува да се одржат годинава од 23 јули...