ОДЛУКАТА Е ДОНЕСЕНА: Еве кои се најдобро облечените дами за 2019 година (ФОТО)

Оваа година на топ листата со 25 најдобро облечени дами за 2019 година се појавија и некои нови и неочекувани имиња, додека познатите модни кралици како што се Кејт Бланшет или Никол Кидман на оваа листа на „Net-a-Porter“ за оваа година ги нема.

Бидејки во изминатите 12 месеци на модната сцена се водеше жестока битка, не беше лесно да се издвојат најдобро облечените дами.

Ова се само некои од нив кои се издвоија со својот софистициран и уникатен моден стил.

Кејти Холмс

Зои Кравиц

View this post on Instagram

📸: #gusvansant

A post shared by Zoë Kravitz (@zoeisabellakravitz) on

Џенифер Лопез

Викторија Бекам

Синди Крафорд

View this post on Instagram

Off to dinner in denim…

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Дипика Падуконе

View this post on Instagram

it’s the time to disco!🎺

A post shared by Deepika Padukone (@deepikapadukone) on

На листата со најдобро облечени жени, се најдоа и војвотките Кејт Мидлтон и Меган Маркл, актерката Маргот Роби, Трејси Елис Рос, Каја Гербер

Прочитајте и...  Ќерката на познатата ѕвезда од „Беверли Хилс“ е вистинска убавица - Има 18 години и неодоливо потсетува на мајка и! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат