Tag : одлуката

Вести Свет

ЕУ изрази жалење поради одлуката на Иран за нуклеарниот договор

МИА Агенција
Шефот на Европската дипломатија Жозеп Борел денеска изрази длабоко жалење поради одлуката на Иран да укине какво било ограничување за збогатување ураниум, како што е...
Еспресо Мода Шоу биз

ОДЛУКАТА Е ДОНЕСЕНА: Еве кои се најдобро облечените дами за 2019 година (ФОТО)

Слободен печат
Оваа година на топ листата со 25 најдобро облечени дами за 2019 година се појавија и некои нови и неочекувани имиња, додека познатите модни кралици...
Вести Македонија

Заев: Одлуката е донесена, утре ќе го доставам предлогот за реконструкција на Владата до Собранието

МИА Агенција
Премиерот Зоран Заев утре ќе го достави до Собранието предлогот за реконструкција на Владата и при тоа ќе ги соопшти деталите околу имињата и ресорите....