Tag : најдобро

Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Древна јапонска филозофија која не учи како да ги залечиме раните и да продолжиме понатаму: Знаете ли што е кинчуги?

Слободен печат
И скршеното срце може повторно да се спои… – Судбина на сите работи е тие еднаш да се скршат. Мислам дека не е толку голема...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шерон Стоун: Роберт Де Ниро најдобро се бакнува! (ВИДЕО)

Слободен печат
Шерон Стоун гостувајки во една емисија одговараше на прашањата поставени од гледачите, а едно од нив гласеше: Кој актер најдобро се бакнува? Се чини дека...
Магазин Магазин слајдер Семејство

6 места во куќата каде што е најдобро да се сокријат пари: Таму никој нема да се сети да ги бара!

Слободен печат
Прескокнете ги очигледните места и зачувајте ја успешно својата заштеда од крадците… За многу луѓе куќните „скришни“ места сепак изгледаат како подобра опција отколку банката,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Магнезиумот лекува преку 10 болести – Еве како најдобро да го искористите

Слободен Печат
За нормално функционирање на организмот, магнезиумот е повеќе од потребен. Неопходно е да обезбедите доволно количина магнезиум за да избегнете многу болести, болки, но и...
Еспресо Мода Шоу биз

ОДЛУКАТА Е ДОНЕСЕНА: Еве кои се најдобро облечените дами за 2019 година (ФОТО)

Слободен печат
Оваа година на топ листата со 25 најдобро облечени дами за 2019 година се појавија и некои нови и неочекувани имиња, додека познатите модни кралици...
Еспресо Мода

Ова е најдобро облечeниот маж во 2019: Жените се во шок! (ФОТО)

Слободен печат
Младиот и исклучително успешен холивудски актер Тимоти Шаламе ја заклучува година со уште едно признание, овој пат поради својот стил на облекување, не поради глумата....
Еспресо Хороскоп

Овие хороскопски знаци делат најдобри совети!

Слободен печат
Ви се случило ли некогаш да не знаете каква одлука да донесете? По многубројните неуспешни обиди самите да одлучите што е најдобро за вас, веројатно...