Одбивањето на Албанија преку гестикулациите на Рама (ФОТО)

Албанскиот премиер Еди Рама вечерва одржа долга прес конференција, во која зборуваше околу кажаното “Не” од страна на ЕУ за Албанија и Македонија за отварањето на преговорите.

Но, освен тоа што го кажа со зборови Рама за преговорите, албанските медиуми ги пренесоа преку фотографии и неговите гестикулации за време на пресконференцијата.

Подолу можете да погледнете дел од тие фотографии:

Прочитајте и...  Нова велосипедска патека во Скопје (ФОТО)

Прочитај повеќе

Вучиќ – Борисов: Изградбата на гасоводот Балкански поток е од суштинско значење за двете земји

Слободен печат

Филипче: Околу 70 отсто од новозаболените се од Чаир и Сарај

Горан Наумовски

Шведска нуди село на продажба

Слободен печат

Дури 16 градови во САД побараа активирање на Националната гарда

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на МЗ, Венко Филипче

Бојана Нојиќ

Витанов: Криумчар на мигранти од Косово е позитивен на Kовид-19,

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Европските берзи бележат раст

Слободен печат

Над 144 илјади заразени со Ковид-19 во Африка

Слободен печат

Грција ќе ги покрива трошочите за карантин од Ковид – 19 на туристите

Слободен печат

Белгискиот принц позитивен на Ковид-19: Се заразил на забава во Шпанија во време на карантин

Слободен печат

Закерберг со предлог до Трамп: „Олади малку“

Слободен печат

Директорот на „Службен весник“ во самоизолација, бил во контакт со Лукаревска

Слободен печат.