Новогодишен базар во Скопје

Креативна Македонија и ESNAF \ ЕСНАФ денеска во Скопје го организираат Третиот новогодишен базар.

Базарот ќе се одржи во хотелот Континентал, а на него 80 ракотворци ќе изложат повеќе видови рачни изработки.

Прочитајте и...  Состојба со коронавирусот во светот до 13 часот

Прочитај повеќе

Д-р Митов: Инхалирањето нема научна основа дека може да помогне, потребна е социјална дистанца

Бојана Нојиќ

Најмладиот пациент на Саемот во Белград има 10 години: Детето не сакало да се одвои од мајката

Слободен печат

Гаговски: Глупости и небулози без никаква научна потврда се шпекулациите за опасноста од 5Г мрежа (ВИДЕО)

Слободен печат

Јапонија се наоѓа на прагот од прогласување вонредна состојба

Слободен печат

Делови од Карпош и Центар утре ќе останат без струја

Слободен печат

Песков: Русија ќе испрати авион со медицинска и заштитна опрема во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Костадинов: Адаптираме простор за земање брис за детектирање на Ковид- 19 во Валандово

Слободен печат

Стопанска банка ги одложи отплатите до шест месеци

Слободен печат

Израел ќе собира лични податоци од граѓаните во борбата против коронавирусот

Слободен печат

ОН бараат ослободување на мигрантите и бегалците од затвор

Слободен печат

Амир Ор: Струга е на првата линија на културата во светот, овој град е навистина посебен

Слободен печат

САД со предлог за нови претседателски избори во Венецуела

Слободен печат