19.8 C
Скопје

Нов масакар во САД, овој пат во Дејтон (ВИДЕО)

Пријавено е ново масовно пукање, овој пат во Дејтон, Охајо, при што локалните медиуми јавуваат дека најмалку 10 лица се повредени.

Известувањата доаѓаат помалку од 24 часа по пукањето во Ел Пасо во кое загинаа 20 лица.

Пукањето е пријавено на подрачјето на „East 5th Street“ во округот Орегон во Дејтон.

Прелиминарните извештаи велат дека стрелецот е неутрализиран од страна на полицијата, и е во притвор или е мртов.

Снимките наводно направени на местото на настанот покажуваат силно присуство на полицијата.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар