20.8 C
Скопје

Tag : planeta

Вести Свет

Голем грабеж во Лондон: Тројца крадци за 50 минути украле накит во вредност од 64 милиони фунти

Слободен печат
Ќерката на некогашниот прв човек на Формула 1 Тамара Еклстоун е ограбена, а крадците успеале да ѝ одземат плен вреден 64 милиони долари, пишуваат британските...
Вести Свет

Маж фрли бомба кон полицајци во колеџ на Филипини (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден полицаец загина, а 11 лица, поголемиот број студенти се повредени откако 65-годишѓен маж активирал бомба во колеџот во градот Инитао, што се наоѓа на...
Вести Свет

Некој ги вади органите на ајкулите, а не се луѓето: Вистината е страшна (ВИДЕО)

Слободен печат
Големите морски кучиња треба да се појават на своите стандардни места за лов, близу крајбрежјето на Кејп Таун во Јужна Африка. Сепак, научниците тврдат дека...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Нов масакар во САД, овој пат во Дејтон (ВИДЕО)

Слободен печат
Пријавено е ново масовно пукање, овој пат во Дејтон, Охајо, при што локалните медиуми јавуваат дека најмалку 10 лица се повредени. Известувањата доаѓаат помалку од...
Свет

Договорот од Преспа позитивно оценет од лидерите-учесници на Самитот за Западен Балкан

МИА Агенција
Во документот Финални заклучоци на Самитот за Западен Балкан во Познањ, е запишано дека лидерите учесници на самитот го поздравија претстојното прво заедничко претседателство на...