Никој не дошол на роденденот на АУТИСТИЧНО ДЕВОЈЧЕ, нејзиниот татко направил нешто ХРАБРО И ФАНТАСТИЧНО (ФОТО)

Аутистичното девојче Реми Робинс од Велс многу се разочарала кога на нејзиниот роденден не се појавил речиси никој од пријателите.

Каде се сите мои другарчиња, ја прашала натажено својата мајка, која немала одговор на тоа прашање.

Нејзините родители на прославата повикале околу десетина деца. Само две се појавиле, две се јавиле дека не можат да дојдат бидејќи се болни, а останатите не се ни потрудиле да одговорат.

– Многу е тажно што никој од нив не не удостои да одговори – изјави очајниот татко Питер Џон Робинс.

фејсбук

Тој се одлучил да го спаси денот на својата ќерка па се одлучил во една група на Фејсбук да го објави овој статус.

Прочитајте и...  Легендарниот Ал Пачино сака да ви каже нешто за стареењето...

– Ве молам, доколку некој има малку слободно време и дете кое отприлика има години колку мојата ќерка, дали би ми помогнале овој нејзин ден да го направам незаборавен? Не очекуваме ништо, никакви подароци, забавата е веќе платена, има многу храна, само сакаме да дојдат деца за да го прославиме роденденот на нашето девојче – напиша очајниот татко.

Тој успеа во својата замисла. На роденденот на Реми се појавиле 14 деца со родителите, а навратиле и многу други кои ја виделе потресната објава за да и го честитаат роденденот.

фејсбук

Неговата објава стана вирална, а била споделена повеќе од илјада пати, а таткото примил и бројни пораки за поддршка.

Ви благодарам на сите кои се одзвавте, изјави таткото за британските медиуми, признавајки дека и Реми била изнендадена од огромниот одзив.

Прочитајте и...  Пет моќни намирници за неверојатен детокс: Го забрзуваат метаболизмот и ги отстрануваат штетните токсини!

Прочитај повеќе

Сезонско освежување: Сладолед од праски

Слободен печат

Пет моќни намирници за неверојатен детокс: Го забрзуваат метаболизмот и ги отстрануваат штетните токсини!

Слободен Печат

Бидете задоволни со својот надворешен изглед: Подгответе уникатен коктел за слабеење од само две состојки

Слободен печат

Застрашувачки фотографии покажуваат како се шират капките од заразените од вирусот ако не носите заштитна маска! (ФОТО)

Васко Спасоски

Наједноставен начин за чистење на семките од вишните или црешите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Овој јаткаст плод треба да стане дел од вашето секојдневие: Совршен дел од исхраната е и за дијабетичарите!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Немате идеја за денешниот ручек? Наш предлог – Мусака со модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Оливер Драгоjевиќ би му аплаудирал: Слушнете ја „Ноктурно“ во изведба на големиот талент Васил Ангелов! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа – Направете го сами!

Слободен печат

Дневен хороскоп за 4-ти јули!

Васко Спасоски

Јована Јоксимовиќ се повлекува од тв-екраните… (ФОТО)

Васко Спасоски

Евтин и безбеден лек против шеќерната болест е новото оружје против коронавирусот? (ФОТО)

Васко Спасоски