Несекојдневна иницијатива: Сите штркови во Чешиново од поинаква перспектива (ФОТО + ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

Несекојдневна иницијатива: Сите штркови во Чешиново од поинаква перспектива (ФОТО + ВИДЕО)

На споменатата Фејсбук страница секојдневно се објавуваат по неколку фотографии од гнездата со штркови. 

На Фејсбук страницата на здружението „Оризова братимка“ објавени се фасцинатни фотографии од дрон, кои се дел од една несекојдневна иницијатива – да се пребројат сите гнезда со штркови во село Чешиново и да се документираат преку слики и видеа направени со дрон.

На споменатата Фејсбук страница секојдневно се објавуваат по неколку фотографии од гнездата со штркови.

Инаку, само за потсетување, Чешиново-Облешево беше прогласено за  Европско село на штркот за 2013 година.

Погледнете ги фотографиите:

This slideshow requires JavaScript.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close