Несекојдневен момент на натпреварот Парма-Рома! (ФОТО+ВИДЕО) - Слободен печат

Несекојдневен момент на натпреварот Парма-Рома! (ФОТО+ВИДЕО)

Не така вообичаена ситуација се случи на натпреварот од осминафиналето во фудбалскиот Куп на Италија помеѓу екипите Парма и Рома.

Еден интересен момент беше забележан во 51. минута од мечот, кога прскалките за наводнување на теренот едноставно почнаа да работат.

Судијата Паирето мораше да го прекине дуелот, а паузата не траеше долго и веднаш донесе одлука да продолжи дуелот.

Надлежните за одржување на теренот брзо реагираа, а инаку фудбалерите на Рома триумфираа на оваа средба со резултат 0:2.

Најзаслужен за победата на римската „волчица“ беше Пелегрини кој стрелаше во мрежата на домаќините во 49. и 76. минута.

Официјално се познати сите четвртфинални двојки во Купот на Италија: Наполи-Лацио, Интер-Фиорентина, Милан-Торино и Јувентус-Рома.

Прочитајте и...  Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Прочитај повеќе

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Остави Коментар

9 − 9 =

Прочитај повеќе

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат