Tag : Куп на Италија

Спорт Фудбал

Куп на Италија: Милан ремизираше против Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во првиот натпревар од полуфиналето во фудбалскиот Куп на Италија ремизираа екипите на Милан и Јувентус со резултат 1:1. Немаше голови после првото полувреме на...
Спорт Фудбал

Ангеловски: Елмас заслужува повеќе шанси од Гатузо, беше најдобриот против Интер!

Слободен печат
И селекторот на најдобрата македонска фудбалска репрезентација со големо внимание го следеше настапот на Елмас на првиот натпревар од полуфиналето во Купот на Италија помеѓу...
Спорт Фудбал

Шчесни го продолжи договорот со Јувентус (ФОТО)

Слободен печат
Италијанскиот шампион објави дека Војциех Шчесни го продолжи договорот кој ќе трае до јуни 2024 година. Полскиот голман во Јувентус дојде во 2017 година од...
Спорт Фудбал

Интер во полуфиналето против Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Официјално се познати двете полуфинални пресметки сезонава во Купот на Италија, Интер вечерва на „Џузепе Меаца“ успеа да ја совлада Фиорентина (2:1). За Интер дебитираше...
Спорт Фудбал

„Засекогаш Коби“: Бура од емоции на „Сан Сиро“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Како што и се најавуваше, тоа и се реализираше денеска на четвртфиналниот натпревар од Купот во Италија помеѓу екипите на Милан и Торино. На стадионот...
Кошарка Спорт

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанскиот фудбалски клуб Милан ќе оддаде почит на кошаркарската легенда Коби Брајант, кој почина трагично во хеликоптерска несреќа. Светот на спортот потона во тага по...
Спорт Фудбал

Јувентус без мака ја реши Рома (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Јувентус со убедливи 3:1 ја совлада Рома во четвртфиналето на Купот на Италија и му се придружи на Наполи меѓу четирите најдобри во...
Спорт Фудбал

Несекојдневен момент на натпреварот Парма-Рома! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Еден интересен момент беше забележан во 51. минута од мечот, кога прскалките за наводнување на теренот едноставно почнаа да работат. Судијата Паирето мораше да го...
Спорт Фудбал

Цел меч за Несторовски против Јувентус, елиминиран Удинезе!

Слободен печат
Јувентус ја оправда фаворитската улога на домашен терен, во Торино беше убедливо совлада Удинезе со конечен резултат 4:0 во осминафиналето од Купот на Италија. Македонскиот...
Спорт Фудбал

Елмас и Наполи четвртфиналисти во Купот на Италија (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец го одигра целиот натпревар во осминафиналниот натпревар од италијанскиот куп против Перуџа кој „наполитанците“ го добија со резултат 2:0. Елиф Елмас за разлика...