6.8 C
Скопје

Tag : терен

Вести Ви Препорачуваме Македонија Слајдер

Досега се самопопишале 51.934 лица: Теренскиот попис на отворено или пред врата на домовите каде што има услови

Слободен печат
Доколку постојат услови, треба да се користи секоја можност за попишување во двор, на тераса, веранда, со задолжително носење на заштитна маска (КН95) и растојание...
Вести Македонија

Полицијата на терен во тетовско Синичане за „бесправно градење” водоснабдителен систем, целта обезбедување јавен ред и мир

МИА Агенција
Полицијата по добиени сознанија околу активностите за изградба на водоснабителен систем во тетовското село Синичане излегла на лице место на терен при што се прибавени...
Вести Македонија Слајдер

Три дена пред кампањата партиите се веќе на терен, главни теми се непочитување на мерките и идејата за премиер Албанец

Слободен печат
На три дена пред официјалниот почеток на кампањата за предвремените парламентарни избори закажани за 15 јули, политичките партии се веќе излезени на терен меѓу бирачите,...
Спорт Фудбал

Празен стадион, а навивач влета на терен! (ВИДЕО)

Слободен печат
Прилично несекојдневен момент се случи на натпреварот помеѓу Мајорка и Барселона во рамките од 28 коло на најсилната шпанска лига. Еден навивач успеа на почетокот...
Вести Македонија

Директорот на ЈП „Комунална хигиена” на терен за поддршка на вработените

Слободен печат
Директорот на ЈП „Комунална хигиена”-Скопје Абдусамед Шабани денеска беше на терен заедно со своите вработени, возачи, метачи и работници кои собираат отпад и ја одржуваат...
Вести Македонија

Независниот синдикат на полицијата побара соодветна опрема за полицајците кои се на терен

Слободен печат
Регулирање на превозот во СВР Охрид и Регионалниот центар Запад за полициските службеници и евидентирање на работните часови на инспекторите во МВР кои се ангажиирани...
Спорт Фудбал

Грузија го има еден од најинтересните фудбалски стадиони во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Овој терен се наоѓа на терен меѓу ѕидови на средновековен замок и претставува вистинска атракција… Фудбалерите на Кварели Дуруји можеби го имаат еден од најинтересните...
Спорт Фудбал

Несекојдневен момент на натпреварот Парма-Рома! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Еден интересен момент беше забележан во 51. минута од мечот, кога прскалките за наводнување на теренот едноставно почнаа да работат. Судијата Паирето мораше да го...
Хроника

Пожар во зградата „Папагал“ во Центар (ВИДЕО)

Слободен печат
Пожарот кој вечерва избувна во зградата наречена „Папагал “ во центарот на Скопје благодарение на брзата реакција на пожарникарите е веќе изгаснат, со што е...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

БЕЗ ЦЕНЗУРА: И тоа каков прекин на финалето (ВИДЕО + ФОТО)

Слободен печат
Финалето на Лигата на шампиони меѓу Тотенхем и Ливерпул беше прекинато кон средината на првото полувреме на неколку моменти на стадионот Ванда Метрополитано во Мадрид....