Неприкосновената Моника Белучи од Грција им одржа лекција на жените како треба да изгледаат! (ФОТО)

Италијанската актерка и една од најубавите жени на светот, Моника Белучи (55) е фотографирана како летува во Грција и во таа прилика, како и секогаш таа изгледала фантастично.

Имено, убавата Моника веќе некое време ужива на островот Парос со пријателите и ќерките, каде заминале со приватен авион.

Фото: Профимедиа

Актерката во таа прилика беше фотографирана во летен фустан, додека на очите имаше темни очила за сонце. На нозете носела рамни чевли за на плажа и имала бело капче на глава.

Актерката и на 55 години изгледа фантастично, а таа уживала во сонцето, плажата и убавото друштво.

Фото: Профимедиа

Била фотографирана кога се упатила во еден ресторан на ручек, а во таа прилика пиела само обична вода, па веројатно на многумина е веќе јасно како успева да го одржи својот младолик изглед.

Прочитајте и...  Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Прочитај повеќе

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат

Како да мирисате како Мадона?

Слободен печат