Нејмар ќе збесне, неговата сестра повторно е во врска со колега од репрезентацијата

Нејмар се противи на врската на нејзината сеста/ фото: Instagram/rafaella

Ѕвездата на ПСЖ и на бразилската репрезентација, Нејмар покрај одличната кариера и има и преубава сестра. Станува збор за Рафаела која на Инстаграм има околу 5.5 милиони следбеници.

Таа со своите провокативни фотографии на Инстаграм ги збудале своите фанови, меѓу кои е и од неодамна нејзиното момче, Габриел Барбоса кој е попознат како Габигол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RAFAELLAA. (@rafaella)

Габигол е фудбалер на Фламенго и е соиграч на Нејмар од бразилската репрезентација, но и покрај тоа ѕвездата на ПСЖ не ја одобрува оваа врска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RAFAELLAA. (@rafaella)


Против врската освен Нејмар и е целото семејство на фудбалерот на ПСЖ. Рафаела и Габигол одлучија да направат пауза, но неодамна и покрај противењето на семејството на Нејмар, тие повторно се заедно.

– Иако татко и беше против врската, добро знае дека тие двајца не можат еден без друг. Габриел сега е смирен, повторно се заедно и ја одржуваат врската – изјави пријател на Габигол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RAFAELLAA. (@rafaella)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RAFAELLAA. (@rafaella)

 

Видео на денот