Не сте виделе ваква баба, има 63 години, а изгледа како да има 23 (ФОТО)

Тајландската актерка, пејачка и тв-водителка Чен Меифен последните неколку дена привлече внимание на бројни светски медиуми.

Изгледа дека на многумина не им е јасно како водителката Чен Меифен „не старее“. Оваа Тајланѓанка има 63 години, а изгледа како барем „дупло помлада“ како што тврдат нејзините обожаватели. 

Instagram

Чен неодамна ја водела емисијата на националната телевизија и сите ги освоила со својата појава. Тајландската водителка носела проѕирен фустан со бисери и пердуви кои ги покривале „клучните“ делови на телото, а цената на фустанот изнесувала 15 илјади фунти.

Фустанот ги открил и нејзините затегнати стомачни мускули, а многу обожаватели се прашувале која е тајната на Чен за младиот изглед. Оваа актерка последните 30 години е активна пред малите екрани и ја носи титулата за „најзгодна тетка во Тајланд“.

Instagram

Ѕвездата на националната телевизија тврди дека својот изглед го добила благодарение на постојаното конзумирање ѓумбир и јадење супа за доручек.

„Инаку, во супата додавам и парче ѓумбир. Мислам дека поради тоа имам блескава кожа“, изјавила таа во едно телефонско интервју. Покрај здравата исхрана, Чен не може да се натера да оди во теретана, па има приватен тренер со кој вежба еднаш до 2 пати неделно.

Instagram

„Знам дека треба да вежбам. Љубоморам на оние луѓе кои одат во теретана од навика. Јас секогаш морам да се присилувам да вежбам“, признава Чен која има 52 килограми, а носи високи потпетици секој ден. Сепак, Чен е најсреќна кога може да се опушти, па тогаш носи фармерки и маица со кратки ракави.

Instagram

Тајландската водителка последните 5 години е сингл. Поминала низ тежок развод од сопругот со кој била во брак 10 години, а вели дека вербата во љубовта се уште не ја изгубила.

„Мажите сакаат млади жени, така што ми е тешко да пронајдам идеален партнер“, заклучува Чен.

Прочитајте и...  Џастин Бибер е среќен човек: Погледнете како изгледа неговата сопруга во бикини! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Поранешното момче на Луна за нејзината свршувачка: Нема потреба да и честитам! (ФОТО)

Васко Спасоски

Децата во Кина не знаат што се табла и креда: Погледнете ја напредната технологија во училиштата! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Македонската естрада е побогата за уште една млада пејачка: Слушнете како пее Лара Иванова! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Убиецот на Џон Ленон јавно ѝ се извини на Јоко Оно: Го направив тоа поради славата!

Слободен Печат

Изгубил на изборите, а бил единствен кандидат: Најневообичаената трка за градоначалник во Италија!

Слободен Печат

Џастин Бибер е среќен човек: Погледнете како изгледа неговата сопруга во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дара Бубамара „грми“ во бикини, па доби интересен коментар: „Ти си кралица, но на Фотошопот“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Дваесет цитати на Лав Николаевич Толстој: Најголемиот романсиер на светската литература!

Слободен Печат

Познатата српска пејачка ги брише тетоважите: Ќе се изненадите која е причината за оваа нејзина одлука! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дејвид Бекам беше модна катастрофа на ревијата на својата сопруга: Викторија ги доби сите пофалби! (ФОТО)

Слободен Печат

Ова е најкористената работа во вашата кујна која е идеална за развој на бактерии: Погледнете како на природен начин да ја исчистите!

Слободен Печат

Песната со која Брајан Адамс го освои светот: Дванаесет седмици беше број еден на листите! (ВИДЕО)

Слободен Печат