НАПРАВЕТЕ И ГО ОВА НА ЖЕНАТА И ЌЕ БИДЕТЕ НЕЈЗИН КРАЛ: Само една работа ве дели од МАЈСТОР ВО КРЕВЕТОТ! - Слободен печат

НАПРАВЕТЕ И ГО ОВА НА ЖЕНАТА И ЌЕ БИДЕТЕ НЕЈЗИН КРАЛ: Само една работа ве дели од МАЈСТОР ВО КРЕВЕТОТ!

Кога станува збор за сексот, за да ја задоволите жената, на ум треба да имате една работа.

Ако сте како повеќето жени, тогаш за уживање во сексот ви е потребно многу повеќе од обична пенетрација. Неопходно е партнерот да им посвети време и на другите делови од вашето тело.

Неодамнешното истражување, во кое учествуваа жени на возраст од 18 до 94 години, покажа дека само пенетрацијата задоволила само 18,4 проценти од нив. За да се достигне оргазмот, 36,6 проценти имале потреба и од стимулација на клиторисот, а останатите 36 проценти од жените кажале дека неговата стимулација е неопходна и пред самиот секс.

Научниците дошле до сознание дека и различните стимулации на клиторисот даваат различни резултати. Ритмичките движења го достигнале посакуваното во 81,7 проценти од случаите, кружните во 78,3, промената на брзината во 76 проценти од случаите, промената на силата на притисокот во 75,8 проценти и забавувањето на работите при крај во 73,6 проценти од случаите.

Повеќето жени укажале на тоа дека полесно доживуваат оргазам ако партнерот им посвети доволно внимание, доколку почувствуваат интимност со него и ако нивниот клиторис е стимулиран во текот на сексот.

Жените отворено укажале на тоа дека е многу поважно што се случува во предиграта отколку во финалето. Истражувањето открило дека дури 80 проценти од жените секогаш доживуваат оргазам во сексот со жени, бидејќи знаат што најмногу ги стимулира, додека само 65 проценти од жените доживуваат секогаш оргазам со маж.

Комуникацијата во врската е најдобра. Следниот пат отворено кажете му на партнерот што сакате бидејќи тој не може да ви ги прочита мислите. Изразете ја отворено вашата потреба и тој ќе знае каде треба најмногу да се потруди.

Прочитај повеќе

Целиот свет е во шок: Загина Коби Брајант – еден од најдобрите кошаркари на планетата!

Слободен печат

Беа блиски пријатели: Јелена Карлеуша вчера објави заедничка фотка со Тоше Проески (ФОТО)

Слободен печат

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Слободен печат

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска

Слободен печат

Познатиот рапер Слаткар со шокантна изјава: Погледнете што НЕМА да прави кога ќе се роди неговиот наследник! (ВИДЕО)

Слободен печат

Годините ја стигнуваат Мадона – Турнејата прекината неколку пати, а третманите за закрепнување се екстремни (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

one + 11 =

Прочитај повеќе

Џесика Симпсон: Сфатив дека морам да го оставам алкохолот кога не можев да ги облечам децата!

Слободен печат

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Слободен печат

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Слободен печат

Ова е кутрето со најслатките очи на светот! (ФОТО)

Слободен печат

Денес е една од најбараните светски манекенки, а пред 10 години се мачела со алкохолот (ФОТО)

Слободен печат

Ова езеро е прогласено за најубаво во светот (ФОТО)

Слободен печат