Најтопло во Дојран, измерени 18 степени

Фото: Википедиа

Најниска температура утрово е измерена во Лазарополе 7 степени Целзиусови, а највисоки 18 степени во Дојран.

Од УХМР информираат дека 8 степени се измерени во Берово, 10 Попова Шапка, 11 Крива Паланка, Маврови Анови, 12 Охрид, Битола, Претор, 13 Куманово, Дебар, Крушево, 14 Тетово, Прилеп, Струмица, 15 Скопје-Петровец, Демир Капија, Штип, Велес, 16 Виница и Кавадарци, 17 Скопје-Зајчев Рид, Гевгелија.

Во текот на ноќта времето беше ведро со мала до умерена локална облачност. Утрово преовладува сончево време, во источните делови со мала до умерена облачност.

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени. UV=8

Во Скопје времето сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Максималната температура ќе достигне 34 степени.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот