Најскапите вина и скапа декорација: Сите детали за гламурозниот роденден на ќерката на Цеца, погледнете колку ќе чини

Се подготвува гала роденден за кој многу ќе се зборува.

Младата ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ ќе организира журка на 30-ти мај во еден луксузен белградски ресторан, на која покани 120 лица. Се шушка дека за тоа ќе потроши околу 10.000 евра.

Младата пејачка која ги освои сите со својот хит „Рани“ на големо ја подготвува својата роденденска забава на која ќе бидат поканети семејството, пријателите и соработниците во еден елитен белградски ресторан.

Анастасија Ражнатовиќ уште сега изнајмила агенција која се занимава со организација на прослави, а како некој кој има истенчен вкус, таа води сметка за секој детал. Како за местото каде ќе се организира журката, па за декорациите и на крај и за нејзиниот стајлинг за таа ноќ.

„Поради обврските кои ги има околу промоцијата на новиот спот за песната „Рани“ Анастасија одлучи да ангажира агенција за организација на прослави. Им даде инструкции за тоа како сака да изгледа прославата. Декорацијата ќе биде во стилот на италијанските гламурозни прослави. Ќе преовладуваат бело-розеви моменти, а на секоја маса ќе има цветен аранжман посебно изработен за оваа прилика. На масите ќе има и свеќници во розева боја, а ќе се служат и најскапите вина. Во сето ова има голема поддршка од нејзината мајка Цеца, која се потруди на својата миленичка да и ја исполни секоја желба. Се шишка дека прославата ќе чини околу 10.000 евра“ – вели добро запознаениот извор.

Прочитајте и...  Нови цени на горивата: Цената полека се враќа на периодот пред нафтената криза

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат