Најдобриот пријател на принцезата Дијана бил еден од најголемите музичари на минатиот век!

Како што е веќе познато, принцезата Дијана поради врската со богаташот Доди Ал Фајед се разведе од сопругот, принцот Чарлс, а тоа беше една од најголемите драми на 90-те години. Сега, 23 години после нејзината смрт се дознава за уште една нејзина врска која ја имала, но за разлика од онаа со Доди оваа не била љубовна. Всушност, странските медиуми пренесуваат дека тоа бил музичарот на „Queen“, Фреди Меркјури. Тоа го открила актерката Клои Рокос во интервју за „Vanity Fair“. Таа вели дека Фреди и Дијана уживале пиејќи шампањ и исмејувајќи сапуници кои заедно ги гледале пред да тргнат да за забавуваат во геј баровите на Лондон.

Клои понекогаш знаела да се дружи со нив, па се присетила како изгледало невообичаеното пријателство на Лејди Ди и Фреди.

„Попладне Фреди, неговите пријатели и принцезата често знаеа да поминуваат време гледајќи ги „Golden Girls“, но со многу тивок звук. Тие ги импровизираа своите прилично злобни дијалози наместо актерките, пиејќи шампањ. Така се забавуваа се до вечерта, додека не заминеа на некоја забава во геј баровите“, раскажала актерката.

Прочитајте и...  Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Ја премина Селма Хајек и стана најбогатата француска снаа: Нејзиниот прв сопруг морал на рехабилитација по разводот

Слободен печат

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит сè уште не е сигурна за своето родово изразување

Слободен печат

„Тајм“ објави листа на 100 највлијателни луѓе за 2020 година

Слободен печат