Tag : принцеза дијана

Магазин Магазин слајдер Ретро

Најдобриот пријател на принцезата Дијана бил еден од најголемите музичари на минатиот век!

Слободен Печат
Како што е веќе познато, принцезата Дијана поради врската со богаташот Доди Ал Фајед се разведе од сопругот, принцот Чарлс, а тоа беше една од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ветувањето кое принцот Вилијам ѝ го дал на Дијана после разводот

Слободен Печат
Принцот Чарлс и Дијана се разделија во декември 1992 година, а официјално се разведоа 4 години подоцна. Овој развод подразбираше борба околу многу пари и...
Вести Свет

Тој во гроб однел многу тајни за СМРТТА НА ДАЈАНА: Ширел лаги за несреќата во Париз, сега познато и ЗОШТО (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Сите се сеќаваме на 29 август 1997 – денот кога почина миленичката на глобалната сцена, бунтовната принцеза Дајана. Иако Кралското семејство се надеваше дека по...
Еспресо Жена Магазин Мода

Внуката на ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА изгледа преубаво и е во врска со 33 години постар милионер

Слободен печат
Од сообраќајната несреќа во Париз во која принцезата Дијана го изгуби животот поминаа 22 години, а модното влијание на омилената принцеза не стивнува. По добриот...
Еспресо Шоу биз

ПО СТАПКИТЕ НА ДИЈАНА: Хари и Меган со Арчи заминуваат во Африка

Слободен печат
Хари ќе ги посети и Ангола, Малави и Боцвана, додека Меган со Арчи цело време ќе биде во Јужна Африка....
Еспресо Шоу биз

ХАРИ Ѝ БИЛ МИЛЕНИК: Таа сакала него да го види на кралскиот трон

Слободен печат
Децата на постариот Вилијам добија предност во линијата за наследување пред својот чичко, кој денеска е војвода од Сасекс....
Еспресо Шоу биз

ДЕНЕС ЌЕ Ѝ БЕШЕ РОДЕНДЕН: Детали од потресните исповеди на непрежалената принцеза

Слободен печат
Често се прашувала зошто кралицата ја одобрува токму неа како сопруга за Чарлс...
Еспресо Шоу биз

Меган Mаркл сподели нова слика од Арчи по повод Денот на мајката (ФОТО)

Слободен печат
„Им оддаваме почест на сите мајки. Оние кои биле, кои се и оние кои ќе бидат. Им честитаме на сите. Денес е Ден на мајката...
Еспресо Шоу биз

Лејди Ди морала да стои и да се фотографира, а Меган од сето тоа ќе биде поштедена

Слободен печат
Меган Маркл и принцот Хари потврдија дека нивното прво дете ќе се роди во апсолутна тајност, а светот ќе биде известен дури откако кралскиот двор...