Најдена бомба пред тетовскиот затвор

Во тек е увид што го вршат службеници од стручните служби на СВР Тетово.

Вработен во тетовскиот затвор претпладнево околу 10.30 часот пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

-Вработен во Казнено-поправната установа „Тетово”- Тетово пријавил во СВР Тетово дека на улица „Браќа Миладиновци” во непосредна близина на установата, каде го паркирал патничко возило „Голф”, покрај предното лево тркало забележал експолозивна направа, најверојатно рачна бомба кашикара, информираа од СВР Тетово.

Во тек е увид што го вршат службеници од стручните служби на СВР Тетово, а повикани се претставници на Дирекцијата за заштита и спасување и Единица за антитероризам при МВР. Ќе се врши подигнување и транспортирање на експлозивната направа.

Прочитајте и...  Девојка нападната од 32-годишен маж во Велес

Прочитај повеќе

Девојка нападната од 32-годишен маж во Велес

Слободен печат

Девојка од Велес пријавила дека два пати била силувана

Слободен печат

Обид за грабеж во домот на докторот Вело Марковски

Лука Андреев

Турски државјанин преку мобилен телефон украл 11.000 евра

Слободен печат

Полицијата пронајде 65 стебла канабис во Демир Капија, приведени се две лица

Слободен печат

Турски државјанин фалсификувал пасош за да си го продолжи престојот во државава

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Притвор за дрвокрадците од Прилеп

Слободен печат

Шестгодишно дете почина од струен удар

Слободен печат

Македонец баран со меѓународна потерница е уапсен на Ќафасан

Слободен печат

Тринаесетгодишен малолетник извршил 13 тешки кражби во Струмица, Радовиш и Кочани

Слободен печат

Притвор и кривична пријава за десетте лица што нападнаа полицијци кај Чашка

МИА Агенција

МВР: 528 прекршоци за неносење маска

Слободен печат