Најдена бомба пред тетовскиот затвор

Во тек е увид што го вршат службеници од стручните служби на СВР Тетово.

Вработен во тетовскиот затвор претпладнево околу 10.30 часот пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

-Вработен во Казнено-поправната установа „Тетово”- Тетово пријавил во СВР Тетово дека на улица „Браќа Миладиновци” во непосредна близина на установата, каде го паркирал патничко возило „Голф”, покрај предното лево тркало забележал експолозивна направа, најверојатно рачна бомба кашикара, информираа од СВР Тетово.

Во тек е увид што го вршат службеници од стручните служби на СВР Тетово, а повикани се претставници на Дирекцијата за заштита и спасување и Единица за антитероризам при МВР. Ќе се врши подигнување и транспортирање на експлозивната направа.

Прочитајте и...  Уапсен убиецот од Глумово

Прочитај повеќе

Сообраќајка на патот Неготино-Кавадарци

Уапсен убиецот од Глумово

Почина затвореник од „Идризово“

Повреден возач на градежна машина

Починато лице донесено во штипската болница

Во стан во Велес пронајдени мртви мајка и син

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Утринава почина градежен работник од Штип

Миа Агенција

Три лица во Тетовско го прекршиле полицискиот час

Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Слободен печат

Триесетдневен притвор доби жител на Пирок кој синоќа повреди полицаец

Слободен печат

Во простории на старо училиште силувано дете, ОЈО Гостивар бара притвор за сторителот

Слободен печат

Жител на тетовски Пирок повредил полицаец