-6 C
Скопје

Tag : најдена

Хроника

Најдена бомба пред тетовскиот затвор

Вработен во тетовскиот затвор претпладнево околу 10.30 часот пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред...
Хроника

Исчезната жена најдена мртва кај Охрид

Горан Наумовски
Вчера околу 12 часот во СВР Охрид, жител на охридското село Велгошти пријавил дека недалеку од селото, во месноста „Чурила“, забележал починато лице. По извршениот...