НА ПОТЕГ Е ИНТЕР: Се „крчка“ најголемиот трансфер во историјата на Бразил

Од Топ најголеми купувања во историјата на бразилскиот фудбал, дури три биле дело на Фламенго. Се очекува да биде надминат рекордот на Алешандре Пато кој од Милан се пресели во Коринтијанс.

Најпопуларниот бразилски клуб Фламенго минатата зима го надмина клупскиот трансфер рекорд кога за уругвајскиот играч за врска Џорџијан де Араскаета плати 13 милиони евра и го реализираше третиот најголем трансфер во историјата на тамошниот фудбал.

Да потсетиме, рекордот го држи доаѓањето на Алешандре Пато кој од Милан се пресели во Коринтијанс за 15 милиони евра пред шест и пол години. А сега се подготвува убедливо најголемиот трансфер кога се во прашање купувањата на бразилските фудбалери. И повторно понудата е испратена во Милано. Овојпат купувач е Фламенго, а продавач Интер.

Прочитајте и...  Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Великанот од „Маракана“ им нуди „неро-аѕурите“ 26 милиони евра за бразилскиот напаѓач Габриел Барбоса или подобро познат како Габигол (23).

Тој е на позајмица од Интер во Фламенго до крајот на годината кога завршува сезона во Бразич. Годинава за Габигол во шампионатот има 19 голови од 19 натпревари.

Прочитај повеќе

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат

Андонова потпиша нов договор со Леванте

Слободен печат

Милосављев до Периќ: Најдобриот голмански тренер, ментор и животен учител!

Слободен печат

Официјално закажани првите мечеви, повторно Премиер лига од 17 јуни!

Слободен печат

Човекот кој го „пензионираше“ Тајсон, сега работи како шумар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Георгиев: Вардар е како Левски и ЦСКА

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Слободен печат

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат

Чудна атмосфера во еден од најубавите европски стадиони! (ВИДЕО)

Слободен печат

После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат