На „Качанички пат“ повреден мотоциклист - Слободен печат

На „Качанички пат“ повреден мотоциклист

Мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во градската општа болница „8 Септември“

Четириесет и седумгодишниот С.М. од Скопје е тешко повреден откако управувајќи мотоцикл „кавасаки“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Несреќата, информираат денес од полицијата, се случила на „Качанички пат“.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во градската општа болница „8 Септември“ за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Прочитајте и...  Врвот на МВР утринава решава како ќе се разделат последните 4.000 пасоши

Прочитај повеќе

Обвинителен акт за неготинец за разбојништво

МИА Агенција

Сириски државјанин пронајден починат на патот кон планинскиот врв Кобилица

МИА Агенција

Кај Радовиш откриено возило со 32 мигранти

МИА Агенција

Идентификувано безживотното тело пронајдено на Шар Планина

Слободен печат

Момче чувало пиштол во автомобил

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Остави Коментар

три × четири =

Прочитај повеќе

Во судир на повеќе возила повредени три лица кај Струмица

Слободен печат

Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

Слободен печат

Тони Јакимовски излезе од притвор

Слободен печат

Тешко повреден работник при поставување на цевковод во Булачани

Слободен печат

Возач удрил во петгодишно девојче во Пробиштип и побегнал

Слободен печат

Покренато обвинение против три лица за продажба на марихуана

Слободен печат