Tag : коловоз

Вести Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини...
Хроника

На „Качанички пат“ повреден мотоциклист

Четириесет и седумгодишниот С.М. од Скопје е тешко повреден откако управувајќи мотоцикл „кавасаки“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Несреќата, информираат...
Вести Македонија

Без подолги задржувања на граничните премини

Слободен печат
Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез...
Вести Хроника

Возач на „корса“ удрила во паркирана „фабија“

Ноќеска во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“ Ф.К. (23) од Скопје управувајќи „опел корса“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола...
Вести Македонија

Влажни коловози и одрони на патиштата низ котлините и клисурите

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини...