6 C
Скопје

МВР: Санкционирани 86 возачи во Кавадарци и во Неготино, 42 за брзо возење

Нерегистрирани 17 возила, брзо возеле 42 лица, а без возачка дозвола осуммина. Ова го покажала вчерашната акциска контрола во Кавадарци и во Неготино, спроведена од Мобилната единица за БПС.

Портпаролот на МВР, Тони Ангеловски, за МИА вели дека се преземени вкупно 86 мерки.

Прочитајте и...  Серија политички критики за скандалозниот план на Љубчо Георгиевски

Поврзани вести

ВИДЕО | Израел повторно ја гранатира Сирија

Слободен печат

Мицкоски со критики до власта: Заради вас умираат луѓе, заради вашата неспособност имаме сериозен трет бран новозаболени

Слободен печат

Утре започнува пописот на дијаспората

Слободен печат

Од почетокот на пандемијата, повеќе од илјада луѓе починаа во Црна Гора

Слободен печат

ВИДЕО | Километарска колона камиони на граничниот премин Богородица

Слободен печат

Кина се повеќе економски јакне: Ќе падне ли САД од тронот до 2035 година?

Слободен печат

Остави Коментар