4 C
Скопје

Tag : казни

Вести Скопје

МВР казни 202 возачи во Скопје по разни основи, 22 за зборување на мобилен телефон

Слободен печат
Само на територијата на град Скопје се изречени вкупно 202 мерки за сообраќајни прекршоци, меѓу кои 22 за користење на мобилен телефон за време на...
Вести Македонија

МВР: Санкционирани 86 возачи во Кавадарци и во Неготино, 42 за брзо возење

Слободен печат
Нерегистрирани 17 возила, брзо возеле 42 лица, а без возачка дозвола осуммина. Ова го покажала вчерашната акциска контрола во Кавадарци и во Неготино, спроведена од...
Вести Македонија

МВР: Санкционирани 368 лица за неносење маска

Слободен печат
На територијата на државата вчера се регистрирани 368 прекршоци на мерката за неносење лична заштита на лице, информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР). МВР апелира до...
Вести Свет

Казната е 135 евра: Глоба за речиси 6.000 Французи за прекршување на „полициски час“ во викендот

Слободен печат
Речиси 6.000 казни се регистрирани во првиот ден од продолжениот полициски час во Франција што беше воведен во обид да се контролира пандемијата на ковид-19....
Вести Македонија Слајдер

Пешевска од УЖ на ВМРО-ДПМНЕ: Одговорност и оставки за случајот со извадени органи на родилката од Дебар

Слободен печат
Понесување на одговорност, казни и оставки за случајот со родилката од Дебар на која и биле извадени органи побара Жаклина Пешевска од Унијата на жени...
Хроника

МВР изрече 306 казни за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 306 прекршоци,...
Вести Слајдер Хроника

Во Скопје казнети 219 возачи, 18 возеле без дозвола

Слободен печат
Само на територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден полицијата изрече вкупно 219 мерки, како дел од  засилените акциски контроли на Министерството за...
Вести Македонија Слајдер

Казнети 370 граѓани што не носеле маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија се регистрирани се 370 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, информира...
Вести Свет

Ги опколи полицијата како да се криминалци: Две другарки во Британија казнети со 500 евра само заради ова

Слободен печат
Британските власти се непопустливи и бараат задолжителните рестриктивни мерки да ги почитуваат сите граѓани. Така за навидум наивна постапка, две жени се парично казнети со...
Вести Хроника

Засилени сообраќајни контроли во Охрид, за 24 часа изречени 103 казни

Слободен печат
Дури 103 казни се изречени на сторители на најразлични сообраќајни прекршоци во Охрид и околината, во рамки на засилените контроли што ги спроведува Министерството за...