Tag : брзо возење

Хроника

Околу двесте возачи казнети во Скопје

Слободен печат
Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера од 6 часот до полноќ спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои...
Вести Хроника

Триесет и двајца возачи казнети за брзо возење

Девет лица се здобиле со полесни повреди во шест од вкупно 10 сообраќајки во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири...
Вести Хроника

Казнети 65 возачи за брзо возење

На подрачјето на Скопје вчера се случиле осум сообраќајни несреќи, од кои во четири со полесни повреди се стекнале пет лица. Во останатите четири сообраќајки...
Хроника

За брзо возење исклучени од сообраќај 69 возачи

МИА Агенција
Вкупно 12 сообраќајни незгоди се случиле во Скопје и околината во текот на вчерашниот ден, во кои со телесни повреди се здобиле пет лица, а...
Хроника

Над 200 возачи беа санкционирани во текот на викендот

Слободен печат
Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 16.06.2019 спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината...
Хроника

Еден од загинатите кај Пинтија имал 16 полициски казни за 6 месеци

Горан Наумовски
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска истакна дека на булевар „Борис Трајковски” од јануари до мај се изречени 369 казни за брзо возење, а...
Ви Препорачуваме Хроника

Неофицијално причината за тешката сообраќајка на „Првомајска“ била брзото возење

Слободен печат
Синоќа во Скопје, на улицата „Првомајска“ дојде до страшна сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две млади момчиња. Во несреќата животот го загуби 20-годишно...