• брзо возење

247 санкции за брзо возење на територијата на Република Северна Македонија

Во текот на вчерашниот ден (22.01.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 247 возачи. Од нив 17 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а …

247 санкции за брзо возење на територијата на Република Северна Македонија Read More »