Tag : сообраќај

Магазин Магазин слајдер Сцена

Доста време посветив, не беше едноставно: Пејачката Гиговска положи возачки испит! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Досега по социјалните мрежи можевме да заклучиме дека и е многу убаво на совозачкото седиште додека други ја возат, но сега и дојде редот да...
Вести Македонија

Патот Радовиш-Штип утре со изменет режим на сообраќај

Слободен печат
Сообраќајот на експресниот пат А4 Штип-Радовиш, утре во периодот од 8 до 14 часот ќе биде со повремен изменет режим на сообраќај. Како што соопштија...
Вести Свет

Турција ги отвори границите со Ирак и Иран за товарен сообраќај

Слободен печат
Турција денеска ги отвори своите граници со Иран и Ирак за товарниот сообраќај, откако повеќе од три месеци беа затворени заради опасноста од ширење на...
Вести Регион

Грција полека се подготвува за туристичката сезона, намалено ДДВ на одредени производи и услуги

Слободен печат
На помалку од еден месец од завршувањето на карантинот, денеска во Грција започнува петтата фаза од ублажувањето на рестриктивните мерки и постепеното враќање во „новата...
Вести Македонија

Умерен сообраќај по претежно суви коловози на патните правци

МИА Агенција
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Автомото сојузот на...
Вести Македонија Слајдер

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. АМСМ препорачува прилагодена брзина...
Вести Македонија

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Свети Николе – Штип

Слободен печат
Сообраќајот на патниот правец Свети Николе – Штип, кај клучката Кадрифаково, од 16:20 часот е нормализиран, информираат од АМСМ. Како што претходно соопштија од АМСМ,...
Вести Економија

Каква е иднината на нафтената индустрија? Цената на „Црното злато“ на најниско ниво – опоравувањето ќе трае долго

Слободен печат
Турбуленциите на пазарите за нафта последнава недела наведоа голем број експерти уште еднаш да се запрашаат кои се главните причинители и уште колку долго ќе...
Вести Македонија

До 15 мај во прекин авионскиот, железничкиот и патниот сообраќај меѓу Грција и Македонија

Грчката Влада до 15 мај 2020 година ја продолжи мерката за привремено ограничување на сите авионски, железнички и патни врски со Северна Македонија и забрана...
Вести Економија

Хитроу со проценка бројот на патници во април ќе се намали за 90 отсто

Слободен печат
Еден од најпрометните аеродроми во Европа, Лондонскиот аеродром Хитроу, проценува дека бројот на патници во април ќе се намали за повеќе од 90 проценти, бидејќи огромен број луѓе не...