Миовски и Абердин изгубија 6:0, клубот го отпушти тренерот

Бојан Миовски му даде два гола на Хиберниан/фото: afc.co.uk

Денес македонскиот репрезентативец Бојан Миовски го доживеа најлошиот натпревар откако е фудбалер на Абердин.

Неговиот тим беше декласиран со убедливи 6:0 во натпреварот од 23. коло во шкотската Премиер лига.

По паузата за Светското првенств Абердин игра во катастрофална форма, а лошите резултати донесоа отказ на тренерот Џон Гудвин. Абердин набрзо по убедливиот пораз му се заблагодари на Гудвин и започна потрага по нов стратег. Привремено клубот ќе го води неговиот заменик Ла Шарп.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот