21.8 C
Скопје

Tag : бојан миовски

Спорт Фудбал

Интервју Бојан Миовски: Да ги браните боите на македонската репрезентација е нешто многу значајно!

Годината на фудбалски план ја прославуваме со историски успех на македонската сениорска репрезентација и пласманот на Европското првенство, прво во историјата за нас во сениорска...
Спорт Фудбал

Миовски и МТК продолжуваат успешно во унгарското првенство!

Слободен печат
Денеска во рамките од 11 коло во најсилниот унгарски шампионат МТК со резултат 0:1 славеше против Мезекевешд. Стрелец на единствениот погодок беше фудбалерот од Нигерија,...
Спорт Фудбал

Надежите со победата над Црна Гора го заверија второто место

Слободен печат
Фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година со победа ги заврши квалификациите за Европското првенство, но иако заврши како второпласирана во групата, не обезбеди пласман...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Македонија добива супер напаѓач, Миовски втор стрелец во Унгарија!

Слободен печат
Бојан Миовски кој моментно ги брани боите на младата У21 репрезентација на Македонија сезонава е во одлична голгетерска форма во најсилното унгарско првенство. 21-годишниот напаѓач...
Спорт Фудбал

МТК идната сезона ќе има македонски голгетер, промовиран е Миовски (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот фудбалер Бојан Миовски денеска беше промовиран во нов фудбалер на МТК Будимпешта. Миовски во клубот кој се врати во елитниот унгарски шампионат доаѓа од...