• бојан миовски

ВИДЕО: Миовски официјално во дресот на шкотскиот Абердин

Пред шест дена шкотскиот фудбалски клуб објави дека негов нов играч е македонскиот репрезентативец Бојан Миовски. Нашиот напаѓач се согласи да потпише договор на четири години со Абердин кој настапува во шкотската Премиер лига. Миовски им се придружи на своите нови тимски колеги во Шпанија каде течат подготовките пред почетокот на новата сезона. Се сретна …

ВИДЕО: Миовски официјално во дресот на шкотскиот Абердин Read More »