• абердин

Официјално: Миовски е нов играч на шкотскиот Абердин

Денеска британските медиуми информираа дека Абердин сака да ги обезбеди услугите на македонскиот репрезентативец, а сега стигна и потврда за трансфер. Бојан Миовски (22) од следната натпреварувачка сезона ќе ги брани боите на Абердин, клуб кој настапува во најсилната шкотска лига. Шкотите објавија дека нашиот напаѓач потпиша договор на четири години. – Можеме да потврдиме …

Официјално: Миовски е нов играч на шкотскиот Абердин Read More »