Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен (ВИДЕО)

Поранешната НБА ѕвезда, Трејси Мекгрејди и близок пријател на Коби Брајант, зборуваше за смртта која ја шокира светската јавност.

Брајант во неделата го загуби животот во хеликоптерска несреќа која се случи во близина на Лос Анџелес, а покрај легендарниот кошаркар, животот го загубија уште осум лица меѓу кои и неговата 13-година ќерка Џиана „Џиџи“.

Веста за смртта ја шокиа светската јавност, речиси сите јавни личности ширум светот му оддадоа последна почит, меѓу нив е и поранешниот НБА кошаркар и голем пријател на Брајант, Трејси Мекгрејди.

– Звучи некако лудо, но кога ја започнувавме кариерата Коби често пати ми зборуваше: „Сакам да умрам млад и да бидам бесмртен“. Коби зборуваше сака да има поголема кариера од Мајкл Џордан и да умре млад. Пред да ја дознаам страшната вест си играв со мојата ќерка, кога сопругата ми кажа што се случило и не можев да поверувам. Уништен сум – изјави Мекгрејди.

Прочитајте и...  Некои луѓе шират радост кај и да одат, додека другите шират само кога си одат: Животните мудрости на Оскар Вајлд!

Прочитај повеќе

Дедо, баба и вујко изгладнувале и тепале 12-годишно дете до смрт

Слободен печат

„Пријатели” повторно заедно поради снимање на специјал

Слободен печат

Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете

Слободен печат

„Војната на клоновите“ е последниот подарок за фановите од Џорџ Лукас

слободен печат

Енди Гарсија вистински шармер и на 63 години – Дали би можеле да го препознаете денес? (ФОТО)

Слободен печат

Наташа Малинкова: Најважно е кожата да биде добро хидрирана

Слободен печат

Остави Коментар

дваесет + 16 =

Прочитај повеќе

Памела Андерсон демантираше дека поранешниот сопруг ѝ ги платил долговите, но откри колку навистина ѝ дал!

Слободен печат

Појадок што го чува здравјето на црниот дроб

Слободен печат

Поранешниот спортист го промени полот и сега е една од најуспешните жени. Нејзиниот дом од 3,5 милиони изгледа како од бајка! (ФОТО)

Слободен печат

Хороскоп за 23 февруари недела – Близнаците ќе мора да научат да читаат меѓу редови, Водолиите ќе мора да слушаат туѓи совети

Слободен печат

Виц на денот: Македонецот што се оженил за Јапонка

Слободен печат

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Слободен печат