1 C
Скопје

Матијашевиќ: Оваа репрезентација заслужува подобар третман

Селекторот на одбојкарската репрезентација, Никола Матијашевиќ е пресреќен за остварениот историски успех и првата победа на Македонија на Европските првенства.

– Мило ми е пред се за луѓето од федерацијата, кои ни овозможија услови за да се пласираме на ова ЕП и добро да се подготвиме за шампионатот. Морам да им честитам на одбојкарите за одличната игра, пресуди нивното срце. Бидејќи слушнав дека имало сомнежи во нашите квалитети, мило ми е што тие луѓе кои не ни сакаат добро ќе мора да препознаат дека оваа репрезентација вреди и заслужува добар третман во Македонија.

Утре играме со Словенија, ќе одиграме најдобро што знаеме и ако ни се укаже шанса ќе гледаме да освоиме барем еден сет. Ако освои еден, ќе се обидеме да дојдеме до втор, зошто да не и до трет– изјави Матијашевиќ по победата над Белорусија.

Прочитајте и...  Кошаркарите на Пелистер остануваат перфектни, го решија и МЗТ Скопје 

Поврзани вести

Рига го претстави и второто засилување од Вардар, Јован Попзлатанов

Слободен печат

Каков трансфер на Леброн, го откачи долгогодишниот спонзор и потпиша за најлутиот ривал

Слободен печат

НБА кошаркарот на кој му починаа седум члена на семејстово од корона, сега и тој е позитивен

Слободен печат

Ванеса Брајант прозборе за животот без Коби: Во еден момент се смеете, а во друг не ви се живее

Слободен печат

Арсенал и Озил се договорија, фудбалерот се сели во Фенербахче

Слободен печат

Неверојатно: „Буцкото“ од Конго има само 89 килограми!?

Слободен печат

Остави Коментар